Olet nyt Philipsin lighting sivustolla. Maakohtainen versio sivustosta on käytettävissä.
Ehdotukset
    Sulje suodattimet Näytä suodattimet
    Näytä lisää suodattimia
    Näytä vähemmän suodattimia
    • Tuote
    • Teho (W)
    • Lampun valovirta (lm)
    • Värilämpötila (K)
    • IES
    • Esite

    Lajitteluperuste:

        Tuoteperheen tiedot

        Philipsin TUV Amalgam XPT -järjestelmä koostuu elektronisesta liitäntälaitteesta ja yhdestä holkkiin asennetusta TUV Amalgam XPT -lampusta. Sähköominaisuudet on suunniteltu lampun mukaan, jotta Philipsin TUV Amalgam XPT -järjestelmä toimisi mahdollisimman tehokkaasti. Ennen kuin lamppujärjestelmä tuodaan markkinoille, sen luotettavuus ja pitkä käyttöikä varmistetaan perusteellisin testein.

        Hyödyt

        Desinfiointiteho varmistettu lampun hyötykäyttöiän ajaksi
        Erittäin luotettava liitäntälaite – vuotuinen vikamäärä alle 1 %
        Noin 10 %:n energiansäästö, koska lamput voidaan himmentää niin, että UV-säteilyn taso on sama kuin markkinoiden vastaavissa lampuissa
        Hyvä järjestelmän tehokkuus, koska puhdistusjärjestelmää ei tarvitse ylisuunnitella desinfiointitehon ylläpitämiseksi
        Ympäristön kannalta paras valinta pitkän käyttöiän, pienen jätemäärän ja alan pienimmän elohopeapitoisuuden ansiosta
        Tehokas himmennys 800 watin lamppujen ainutlaatuisen, amalgaamitekniikkaan perustuvan lämpötilansäädön ansiosta

        Ominaisuudet

        Desinfiointi lyhytaaltoisella UV-C-säteilyllä, jonka säteilyhuippu 253,7 nm
        Erikoisamalgaami takaa optimaalisen tehon laajalla lämpötila-alueella
        Suojaava sisäpinnoite tuottaa tasaisen UV-säteilyn lampun koko käyttöiäksi
        Liittymää varten saatavilla Philipsin elektroninen liitäntälaite
        Minimoitu elohopeamäärä
        Yleiset polttoasennot mahdollisia T6-mallistossa lampputyypin ja holkin koon mukaan
        Räätälöidyt ratkaisut mahdollisia

        Järjestelmä

        .

        Käyttökohteet

        Kunnallisen juomaveden käsittelylaitteisto
        Prosessivesien käsittelylaitteisto
        Uima-allasyksiköt

        Varoitus ja turvallisuus

        On erittäin epätodennäköistä, että lampun rikkoutumisella olisi vaikutusta terveyteen. Jos lamppu rikkoutuu, tuuleta huonetta 30 minuuttia ja irrota osat mielellään käsineet kädessä. Aseta ne tiiviisti suljettuun muovipussiin ja vie paikalliseen kierrätyskeskukseen. Älä käytä pölynimuria.
        VAARA: Riskiryhmä 3:en kuuluva ultraviolettituote. Nämä lamput tuottavat korkeatehoista UV-säteilyä, joka voi aiheuttaa vakavia vaurioita iholle ja silmille. Vältä silmien ja ihon altistumista suojaamattomalle tuotteelle. Käytä vain suljetussa ympäristössä, joka suojaa käyttäjiä säteilyltä.
        UV-C-säteilylle ja/tai otsonille pitkäaikaisesti altistuvat kasvit ja/tai materiaalit voivat vahingoittua ja/tai värjäytyä.
        Lataukset
        Esitteet
        Visuaaliset materiaalit
        Liittyvät työkalut
        • Valitse lisättävä tuote
           
        • Valitse lisättävä tuote
           
        • Valitse lisättävä tuote
           
        Valitse lisättävä tuote

        Ota yhteyttä

         

        Käänny paikallisen asiakaspalvelun puoleen jos sinulla on kysyttävää tai haluat olla yhteydessä tiettyyn henkilöön.

        Löydä kumppani tai jälleenmyyjä

         

        Mistä voit ostaa tuotteitamme? Löydä lähin jälleenmyyjäsi alla olevasta linkistä.

        Etkö löydä etsimääsi? 
        Ehkä joku seuraavista auttaa.